20 Bře 2023

Proč je hlavní mytí tekutou chemií levnější než mytí práškem?

V tomto článku se dozvíte:
– jaké jsou výhody používání tekuté chemie v bezkontaktních automyčkách
– jak jsme u stávajících práškových myček BKF přidali možnost mytí tekutou chemii

 

Jaký význam má systém dávkování chemie v bezkontaktní automyčce?

Volba systému dávkování mycí chemie v bezkontaktní myčce hraje významnou roli, protože ovlivňuje mnoho důležitých aspektů souvisejících s údržbou myčky. Začněme ale od začátku. Každý, kdo se rozhoduje pro nákup bezkontaktní myčky, by měl vědět, že myčka může fungovat na tekutou nebo práškovou chemii. Oba systémy se od sebe liší, což ovlivňuje pořizovací náklady myčky a další náklady související s jejím provozem.

Jaký je ten vliv? Za prvé, instalace dávkování tekuté chemie v bezkontaktní myčce je velmi jednoduchá a nevyžaduje mechanicky složitý dávkovač. Díky tomu je myčka na tekutou chemii na pořízení levnější. Vzhledem k tomu, že celý systém dávkování je mnohem jednodušší než u práškové myčky, tudíž se může porouchat méně komponentů. Zcela tedy platí, že při následním servisu je pohodlnější tekutá varianta.

Důležité také je, že tekutá chemie, na rozdíl od prášku, dokáže pracovat s vodou o teplotě nižší než standardních 40 stupňů. Proto, u myček na tekutou chemii, můžeme snížit ohřev vody například na 35 nebo 30 stupňů, a v extrémní situaci vodu neohřívat vůbec.

 

Proč je myčka na tekutou chemii skvělým řešením pro těžké časy?

V době, kdy jsou náklady na energie nepředvídatelné, je údržba práškové myčky jednoduše dražší než u myčky tekuté. Proto se říká, že tekutá chemie je dokonalým řešením pro těžké časy.
Pokud jde o údržbu myčky se systémem dávkování tekuté chemie, stojí za zmínku, že kapalná chemie ovlivňuje opotřebení vysokotlakých čerpadel v o něco menší míře než prášek, což se promítne do méně časté výměny čerpadel při jejím dalším provozu. 
Neméně důležité je, že tekutá chemie neobsahuje fosfáty. To je zvláště důležité pro regiony s vysokými ekologickými požadavky. Lze jej tedy použít kdekoli, bez ohledu na požadavky vyplývající z místních ekologických omezení. Tekutá chemie je snadno odbouratelná a šetrnější k životnímu prostředí.

 

Nový systém přepínání dávkování chemie v myčce

Výše uvedené argumenty samozřejmě neznamenají, že vás nabádáme, abyste se práškové chemie natrvalo vzdali. Vyplatí se však dopřát si flexibilitu a příležitost snadno přecházet mezi jedním a druhým typem mycích prostředků.

S ohledem na naše zákazníky jsme připravili řešení, které umožňuje samostatně přepínat typ chemie v myčce. Instalací našeho systému přepínání chemie můžete doslova několika kliknutími přepnout typ chemie, který chcete, aby vaše myčka v daném období používala. Jsme jediná společnost na trhu, která takové možnosti poskytuje. To je absolutní novinka!

Při práci na projektu modernizace jsme také dbali na to, aby ji bylo možné provádět jak v myčkách, které nedávno opustily továrnu, tak i v těch, které na trhu působí již několik let. Tento typ modernizace je poměrně snadný a relativně levný, zejména u myček vyrobených po roce 2013.

Zaměřujeme se na výběr a flexibilitu – abychom mohli rychle a pohodlně reagovat na měnící se makroekonomickou situaci.

Pokud máte o takové rozšíření zájem a chcete mít možnost si vybrat, zda použijete tekutou nebo práškovou chemii, doporučujeme zaslat poptávku našemu servisnímu oddělení.