24 Bře 2017

Proč se vyplatí investice do bezkontaktní myčky? Jedná se v první řadě o výnosný obchod – čtyř stanovištní automyčka by měla mít měsíční čistý zisk cca 160 000 Kč. Na tom se však výhody pro tento druh podnikání nekončí. Pojďme se podívat na několik nejdůležitějších.

1. Snadný výpočet podnikatelského plánu

Každý si uvědomuje, že v podnikaní neexistuje něco takového jako záruka úspěchu. Nicméně jsou takové investice, při nichž se podnikatelský plán vypracovává snadněji a jsou i takové, jejichž úspěch již v koncepční fázi je velkou neznámou. Vybudování a provoz bezkontaktní myčky patří jistě do té první skupiny. K nejdůležitějším počátečním nákladům tohoto druhu podnikání patří především nákup či dlouhodobý pronájem pozemku v dobré lokalitě a následná stavba myčky. Jde-li o fixní náklady, pak kromě standardních provozních nákladů, je třeba započítat poplatky za veřejné služby, čistící chemické prostředky a obsluhu nebo ostrahu. Naštěstí  potřebné výpočty nemusíme provádět “s tužkou na papíře”. Pro tyto potřeby můžeme použít Kalkulačku na webu zde:


KALKULAČKA


2. Bezproblémový vstup na trh

Pořízení automyčky není složitým úkolem. Pro podnikatele je to v podstatě pouze shromáždění kapitálu a získání tří povolení: územního rozhodnutí, povolení od vodoprávního úřadu a stavební povolení. Vhodný pozemek pro investici nám pomůžou vybrat odborníci z firmy, která nám poskytne technologii a postaví myčku.

3. Garance cashflow

Častým problémem českých firem mohou být potíže s finanční likviditou. Společnost je zisková “na papíře”, ale kvůli opožděným splátkám  pohledávek, není sto plnit své stávající závazky. To může vézt k vážným finančním potížím nebo i bankrotu. Provoz automyčky eliminuje podobné problémy. Klienti platí za služby předem.

4. Minimalizace lidského faktoru

Noční můrou pro mnoho podnikatelských záměrů je nutnost zaměstnávat pracovníky. Je tomu tak z několika důvodů.

  • Za prvé, v Česku zaměstnavatelé zatěžují příliš vysoké odvody na zaměstnance, což podstatně zvyšuje režijní náklady společnosti.
  • Za druhé, štědrá sociální politika státu odrazuje lidi od nástupu do zaměstnání. Na trhu práce je kvůli tomu stále větší nedostatek osob, které skutečně stojí o práci a mohou nabídnout dobrou pracovní morálku.
  • Za třetí, podnikatel, který má zaměstnance, musí počítat s kontrolami Státní správy sociálního zabezpečení nebo Státního úřadu inspekce práce.

Záležitosti spojené s pracovníky se také v určitém okamžiku mohou začít hromadit tak, že se podnikatel přestane starat o své podnikání, a stává se personalistou. U bezkontaktní myčky je to odlišné. Plně automatizovanou myčku lze provozovat bez najímání pracovní síly. Pokud neplánujete poskytovat zákazníkům kromě mytí vozidel služby navíc, pak byste zaměstnance mohli potřebovat pouze pro dozor myčky, a to lze koneckonců zadat bezpečností agentuře.

5. Vizionářské podnikání s vysokým podílem IT technologii

Moderní automyčka je plně automatizovaná. Její provoz se řídí online pomocí aplikace, kterou lze otevřít v libovolném prohlížeči. Máte tedy neustále pod kontrolou všechny výnosy, náklady a stav chemických prostředků. Aktuální situaci na myčce lze sledovat pomocí bezpečnostních kamer. Zákazníci platí hotově, platebními nebo věrnostními kartami. Pokud si potřebují rozměnit, mají k dispozici měničku.  Zjednodušeně řečeno bezkontaktní myčku  lze považovat za jeden velký IT systém, což je zárukou trvalého rozvoje a optimalizace podnikání. Poskytovatelé zařízení a technologie zvyšují svoji konkurenceschopnost neustálým vylepšováním  produktivity, ergonomie a spolehlivosti svých zařízení. Je to velice výhodné, zejména pro majitele myček – nemusí se starat o inovace, protože to za ně udělá technologický partner.

6. Bezpečná investice

Přestože výstavba bezkontaktní myčky je investicí, jejíž náklady je třeba počítat v miliónech korun, je to stále velmi bezpečné podnikání.

  • Za prvé, vážeme kapitál s ověřeným typem činnosti.
  • Za druhé, pro spuštění projektu si lze požádat o dotaci z EU spojenou s inovativním řešením např. řízení myčky pomocí Internetu.
  • Za třetí, stáváme se majiteli atraktivního pozemku, který se s během let pouze zhodnocuje.
  • Za čtvrté, jak jsme se již dříve zmínili, eliminujeme riziko vážných problémů s finanční likviditou.
  • Za páté, vzhledem k plné automatizaci řízení myčky, může majitel diverzifikovat svoji činnost a zároveň řídit mnoho dalších projektů.

7. Skvělá doplňující investice

Řízení myčky není časově náročné, a proto je skvělým druhem investice pro osoby, které již podnikají a vedou jiné společnosti. Majitel velkého autobazaru, který musí dbát na prezentaci prodávaných vozů, je stejně musí někde umývat. Automyčka může být výbornou doplňující investicí ve spojení s čerpací stanicí, STK, supermarketem, autoopravnou nebo placeným parkovištěm.

8. Velký potenciál pro budoucí rozvoj

Pokud si postavíme automyčku, která přitahuje zákazníky, můžeme začít přemýšlet o poskytování dalších služeb. Je mnoho způsobů, jak si rozšířit stávající podnikání, prodejem potravin a autodoplňků počínaje, přes čištění interiéru vozidla, poskytováním jiných služeb, jako výměna pneumatik, oleje nebo aktualizace map pro GPS navigace konče. Jediné co může majiteli klást meze je jeho vlastní představivost.


KOLIK STOJÍ AUTOMYČKA – ZEPTEJTE SE NA CENU