28 Lis 2017

Volba obchodního partnera, se kterým se rozhodnete uskutečnit svoji investici do samoobslužných myček, se může zdát velmi náročná a složitá. V současné době se na trhu pohybuje velké množství firem, které nabízejí různé mycí technologie a konstrukční řešení myčky. Nespočet různých variant Vás může snadno tak zahltit, až se v něm začnete ztrácet. V tomto článku Vám ukážeme, na co byste se měli zaměřit v předinvestiční fázi, abyste mohli učinit pro Vás to nejlepší možné rozhodnutí. Jak je známo, štěstí přeje připraveným, a proto se dobře připravte.  

Návrhy zde prezentované lze chápat jako svého druhu vodítka, které by Vám měly pomoci v lepší orientaci na trhu s automyčkami.

Každá společnost se přirozeně snaží o co nejlepší prezentaci, přičemž se dost často stává, že nabídka jedné firmy se od druhé skoro vůbec neliší. Klíčové je zde slovo “skoro”,neboť jak je známo ďábel se skrývá v detailech – maličkostech, které Vás v pozdějších fázích užívání automyčky mohou přijít bolestivě draho. Během posuzování různých výrobců myček se ujistěte, že máte specializovanou péči prodejce: zda máte svého osobního obchodního zástupce, který se vyzná v branži a dokáže poukázat nejen na výhody, ale i na problémy jednotlivých řešení a nemaže Vám med kolem pusy klasickým: “určitě budete spokojeni”.

Pokud srovnáváte několik nabídek, nehleďte pouze na cenu. Rozdíly nejsou způsobeny velikostí marže jednotlivých výrobců, ale včleněním různých doplňků a užitím levnějších komponentů. Počáteční úspory  jsou často pouhým zdáním. Poruchy a prostoje, ke kterým dochází v souvislosti s levnějším řešením, pak bývají velice nákladné. Vždy můžete, a my bychom to rozhodně doporučili, požádat jednotlivé oslovené firmy o zaslání nabídky na automyčku v totožné výbavě.

Ujistěte se, že parametry jednotlivých zařízení mají totožné technické vlastnosti: výkon a efektivitu (a v ideálním případě i výrobce).

Neměli byste rovněž zapomenout na dodatečné náklady. Je doprava a montáž zařízení zahrnuta v ceně? Je v případě kontejnerové myčky kontejner součástí cenové nabídky nebo se musí platit zvlášť. Žádné předepsané směrnice pro rozepsání veškerých jednotlivých položek neexistují, a proto společnosti cenové nabídky představují různými způsoby. V takových případech se velmi lehce může stát, že ke “konečné” ceně se bude muset připočítat dalších 10 – 20%.

Dost často také výrobci šetří na kvalitě pozáručního servisu. Doporučujeme si zjistit, kolik budou činit náklady servisu a v jakých cenových částkách se pohybují náhradní díly v případě poruchy. Měli byste mít rovněž přehled o reakční době servisu a době trvání výměny komponentů. Je důležité vědět, co se stane po uplynutí záruční doby – zda se dříve navrhované podmínky nějak nezmění.

Důvěryhodnost společnosti lze rovněž ověřit návštěvou jejího sídla a továren. Při této příležitosti si budete moci osobně pohovořit s prodejci a vidět na vlastní oči jak firma funguje. Další možností může být návštěva odborného veletrhu. Podobné události se pořádají jak v Česku tak i v zahraničí, a lze na nich najít mnoho výrobců myček. Výhodou je značná úspora času, jelikož na jednom místě může být více společností, o které můžete mít zájem a budete mít bezprostřední možnost  si promluvit s jednotlivými obchodními zástupci (nebo dokonce i majiteli – často a rádi se těchto obchodních akcí účastní) a srovnat jejich přístup.


KOLIK STOJÍ AUTOMYČKA – ZEPTEJTE SE NA CENU