11 Pro 2023

Mnoho lidí se rozhoduje využít služeb automyček, protože umožňují rychlé umytí vozu. Samoobslužné myčky mají ve své nabídce také další služby. Na myčkách lze často využít také profesionální vysavač, s jehož pomocí si můžete vyčistit interiér vozu, nebo distributor pro doplnění kapaliny do ostřikovačů.

 

Čištění interiéru automobilu – krok za krokem

Pravidelné odstraňování špíny, prachu, skvrn a dalších nečistot vám pomůže udržet čistotu ve vašem voze a zajistí vám komfort během jízdy. Proces čištění automobilu není komplikovaný, pokud víte, jak na to a co je důležité. Správně naplánovaný postup vám umožní rychle a efektivně dokončit práci. Zjistěte, na co byste měli dávat pozor.

 

                                                                                                Zdroj: archiv BKF

 

Krok 1: Odstranění odpadků

Před zahájením čištění je dobré odstranit z interiéru automobilu všechny odpadky, jako jsou prázdné lahve, papíry atd. Pak byste měli vyjmout koberečky a odstranit z nich všechny nečistoty. S úklidem začínáme od interiéru. Prázdný prostor vám určitě usnadní práci.

Krok 2: Vysávání interiéru automobilu

Po odstranění odpadků a koberečků je nutné důkladně vysát interiér automobilu. V tomto ohledu se výborně osvědčí vysavač na myčce, který najdete na samostatném stanovišti. Tyto vysavače jsou velmi snadno ovladatelné a intuitivní, s velkou výhodou v tom, že jejich používání je relativně levné.

Krok 3: Čištění čalounění a koberečků

Následně byste měli přejít k vysávání čalounění a koberečků. Začněte čištěním sedadel. Po vyčištění sedadel můžete přistoupit k čištění koberečků, které můžete snadno umýt pomocí vysokotlaké pistole (pokud jsou koberečky gumové) nebo výše zmíněného vysavače (pokud jsou koberečky textilní).

                                                                                                                          Zdroj: archiv BKF

 

Krok 4: Čištění plastových a dřevěných prvků

Po vyčištění čalounění a koberečků byste měli přejít k čištění plastových a dřevěných prvků, jako je palubní deska, dveře, středová konzole atd. K tomuto účelu můžete použít speciální prostředky na čištění plastových dílů nebo vodní roztok neutrálního detergentu. Je důležité pamatovat na to, aby se nepoužívala příliš silná chemie, která by mohla poškodit povrch.

Krok 5: Čištění oken

Posledním krokem při čištění interiéru auta je čištění oken. K tomuto účelu můžete použít speciální prostředky na čištění oken, abyste předešli šmouhám.

 

Pravidelné mytí a úklid vozu

Jako výrobce samoobslužných myček BKF všem řidičům doporučujeme pravidelnou péči o čistotu svého vozu. Vytvářením pro sebe pohodlných podmínek během jízdy se také zároveň staráme o naše společné bezpečí na silnicích.