15 Říj 2015

Poznejte fakta a mýty o portálových (kartáčových) a bezkontaktních myčkách.

Nejeden uživatel automyčky stojí před dilematem zda si zvolit myčku kartáčovou nebo myčku bezkontaktní. Ten samý problém řeší také jejich majitelé, kteří chtějí mít jistotu, že se jim investované peníze vrátí i se ziskem. Klienti často svoje obavy zakládají na nepříjemných zkušenostech, které získaly u automyček nevalné kvality.

Bezkontaktní automyčky PRO a PROTI

Vyvracet mýty začneme u, nyní nejpopulárnějších, bezkontaktních myček. Z čeho vlastně vychází? Jedná se o samoobslužné myčky, jejichž největší výhodou je velká kapacita. Jsou navržené tak, aby v co nejkratším čase dokázaly obsloužit co největší počet klientů a jsou tedy nejlepší možností pro řidiče, pro které je časová úspora důležitá.

Nejčastější výtkou u samoobslužných bezkontaktních myček je tvrzení, že nedokáží zcela smýt špínu. Jak to tedy doopravdy je? Všechno záleží na tom, jaký druh špíny chceme umýt. V případě nebývale špinavého jeepu, který si návšťevu myčky už ani nepamatuje, může pochopitelně nastat problém. Kvalitní myčka se sofistikovanými chemickými prostředky si ale se starou špínou poradí, i když to nebude lehký úkol. Procedura takového charakteru bude ale časově náročná a vyžádá si vysoký stupeň angažovanosti ze strany klienta.

Kromě rychlosti mytí je na těchto myčkách hlavní výhodou také cena. V porovnání s ručními a portálovými myčkami zaplatí klient nejméňe a tím pádem bude pravděpodobně chtít využít tuto službu znova. V tomto případě je důležitým aspektem možnost umytí i za pouhou jednu minci.

Klient, který si chce jen rychle přepláchnout auto, zřejmě nebude mít zájem využít portálovou myčku, kde se ceny za základní program pohybují od 100 korun výše. V případě bezkontaktní myčky je možné auto umýt již od 50 korun. Podstatným plusem bezkontaktních myček je osmóza. Použití osmotické vody při mytí nezanechá na klientově autě stopy jak při rychlém tak i běžném mytí.

Kartáčové automyčky PRO a PROTI

Chcete si koupit bezkontaktní myčku, ale stále máte námitky, pokud jde o mytí pouze pomocí vodního paprsku? Je tu stále možnost. Jednoduše připojte k bezkontaktní myčce kartáč a máte myčku kartáčovou. Podle našich statistik dává 10 ­ 15% uživatelů přednost použití kartáče.

Jaké jsou výhody použití kartáče? Pomáhá zejména při odstraňování špíny z hůře dosažitelných míst. Kartáč je také velmi užitečný při boji se zažranou špínou. Bohužel ale má i své mínusy, a to zejména, že prodlužuje čas mytí.

Nejpopulárnějším mýtem o kartáčích, ať už u samoobslužných bezkontaktních myček nebo portálových myček, je riziko poškození laku. Pokud bychom vzpomenuli výše uvedený příklad s jeepem, jehož majitel použije kartáč, aby ho očistil od bláta a písku, a po skončení kartáč odloží do nádrže bez toho, aniž by ho zbavil nečistot, může dojít k poškrábání povrchu při mytí dalšího vozu. Špína, která zůstane na kartáči, může tedy skutečně zanechat stopy na laku dalšího vozidla.

Portálové myčky PRO a PROTI

Typickým příkladem kartáčové myčky je myčka portálová. Zde je nejčastějším negativem výše zmíněný názor, že kartáče poškozují lak. Mnoho řidičů bohužel potvrzuje tento mýtus a přenáší tak své nepříjemné zážitky na jiné řidiče, které tímto odrazuje od používání tohoto druhu myčky. Neměli bychom ale zapomínat, že tato technologie prošla v posledních letech značným vývojem a tím pádem se i výrazně snížilo nebezpečí poškrábání laku. Myčka vyrobená s důrazem i na ty nejmenší detaily garantuje nejvyšší stupeň kvality. Riziko poškození laku je tedy minimální, zato kvalita mytí dosahuje vysokého standardu.

Portálová myčka je zkonstruována k odstranění nejhorších nečistot. Tento druh myčky si dokáže účinně poradit i se zažranou špínou, přitom nedisponuje pouze vysokou kvalitou mytí, ale i značným stupňem komfortu. Mimo zvolení si příslušného programu a vjezdu na určené místo proces mytí nevyžaduje aktivní účast klienta. Zatímco vše probíhá automaticky, může si klient odskočit například na kávu, což zajisté ocení nejen v zimních měsících.

Výhodou naší portálové myčky je možnost jednoduchého a rychlého získání stvrzenky, kterou umožňují námi vyvinuté terminály. Až 90% zákazníků benzinových pump, u kterých se provozují automyčky, tvoří klienti se služebnímy vozy. Díky našim terminálům si už nebudou muset chodit pro stvrzenky přímo na pumpu, myčky od BKF nemusí být jejich součástí. Naši klienti navíc budou moci využívat další výhody, které jim naše terminály nabízí. Kromě věrnostního programu je možné platit u terminálu také kartou, a to jak u myček bezkontaktních tak u myček portálových.

Cena je bohužel u portálových myček vyšší než u myček bezkontaktních, stejně tak se doba strávená mytím prodlužuje. Nevýhodou těchto myček často bývá také absence osmózy. Je pravda, že portálové myčky jsou vybaveny výkonnými fény, které ve většině případu povrch auta velmi dobře vysuší, zároveň ale riziko průsaků je zde mnohem vyšší než u bezkontaktních myček využívajících osmotickou vodu. Jisté obtíže může také způsobit nustnost odmontování rádiové antény (možnost její ztráty není mýtus!) a sklápění bočních zrcátek.

Vyplatí se tedy více bezkontaktní nebo kartáčová myčka?

My nabízíme obojí! Portálová myčka s kartáčem může být skvělým doplňkem k bezkontaktní myčce a naopak, jak dokládá příklad štětínské myčky (Zawadzkého ulice), kde se obě typymyček těší značné oblibě.

play icon

Vybudování komplexu myček umožňuje majitelům lépe oslovit potenciální klienty. Díky tomuto řešení může řidič využít bezkontaktní myčku na každodenní čištění a portálovou myčku na důkladné vyčištění usazených nečistot. Možnost volby s ohledem na aktuální situaci pomáhá udržet auto ve výborném stavu po dlouhou dobu. Nesmíme ale zapomenout, že základem úspěchu při mytí auta zůstává volba vhodného programu. Ani ta nejlepší myčka nemusí zcela splnit naše očekávání, pokud ji použijeme nevhodným způsobem. Nemůžeme tedy například počítat s tím, že i po nejlevnějším programu bude náš vůz dokonale čistý.

Velkou výhodou komplexu je možnost připojení osmózy do portálové myčky. Servis BKF může do jedné osmózy připojit bezkontaktní i portálovou myčku, a tím přispět nejen k značné úspoře na straně majitele, ale i ke zvýšení spokojenosti klientů. Mimo to, majitele určitě potěší, že můžou celý komplex ovládat s pomocí jediného panelu.


KOLIK STOJÍ AUTOMYČKA – ZEPTEJTE SE NA CENU